Tayland Flag

İstanbul'daki Tayland Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Tayland Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Tay Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Tay Büyükelçiliğini ve diğer tüm Tay konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Tayland Konsolosluğu
Thai Consulate General in Istanbul, Turkey Kore Sehitleri Cad. Mithat enle Sok. No: 12 34394 Zincirlikuyu Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 347 34 57 - 58

Faks numarası:

(+90) (212) 347 44 05

Eposta:

info@thaicons-ist.org.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Refik Gekcek

Çalışma Saatleri:

Tayland Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Tay ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Tayland Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Refik Gekcek tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 347 34 57 - 58 veya eposta info@thaicons-ist.org.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Tay Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Tay Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Tayland, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Tay konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Tay konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Tay konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Tayland Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Tay konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Tayland Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Tayland Büyükelçiliği

İstanbul’daki Tay Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Tay konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Tayland için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Tay konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 347 34 57 - 58 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Tay konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Tay konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.