Gürcistan Flag

İstanbul'daki Gürcistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Gürcistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Gürcü Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Gürcü Büyükelçiliğini ve diğer tüm Gürcü konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Gürcistan Konsolosluğu
Georgian Consulate General in Istanbul, Turkey Sembel sokak N17, Levent Besiktas Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 270-02-61

Faks numarası:

(+90) (212) 270-02-31

Eposta:

geoconsist@gmail.com

Websitesi:

Konsolos:

Zurab Pataradze

Çalışma Saatleri:

09:00 to 18:00

Gürcistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Gürcü ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Gürcistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Zurab Pataradze tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 270-02-61 veya eposta geoconsist@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Gürcü Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Gürcü Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Gürcistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Gürcü konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Gürcü konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Gürcü konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul, İzmir, Tekirdağ ve Trabzon

Türkiye'daki Gürcistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Gürcü konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Gürcistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Gürcistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Gürcü Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Gürcü konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Gürcistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Gürcü konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 270-02-61 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Gürcü konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Gürcü konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.