Sırbistan Flag

İstanbul'daki Sırbistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Sırbistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Sırp Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Sırp Büyükelçiliğini ve diğer tüm Sırp konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Sırbistan Konsolosluğu
Serbian Consulate General in Istanbul, Turkey, 1 Gazeteciler Sitesi 23, Temmuz Sokak No. 8, Esentepe, 34419 Sisli, Istanbul, Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 213-76-86

Faks numarası:

(+90) 212 213-54-03

Eposta:

konzulat.istanbul@mfa.rs

Websitesi:

www.istanbul.mfa.rs

Konsolos:

Zoran Markovic

Çalışma Saatleri:

09.30-13.00

Sırbistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Sırp ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Sırbistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Zoran Markovic tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 213-76-86 veya eposta konzulat.istanbul@mfa.rs ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Sırp Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Sırp Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Sırbistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Sırp konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Sırp konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Sırp konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Edirne, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Sırbistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Sırp konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Sırbistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Sırbistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Sırp Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Sırp konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Sırbistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Sırp konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 213-76-86 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Sırp konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Sırp konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.