Uruguay Flag

Ankara'daki Uruguay Konsolosluğu

Türkiye Flag

Ankara'daki Uruguay Konsolosluğu. Bu sayfada, Ankara'daki Uruguay Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Uruguay Büyükelçiliğini ve diğer tüm Uruguay konsolosluklarını görebilirsiniz.

Ankara'daki Uruguay Konsolosluğu
Uruguayan Consulate General in Ankara, Turkey Ankara Turkey

Telefon numarası:

Faks numarası:

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

Uruguay Konsolosluğu - Ankara’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Uruguay ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Ankara'daki Uruguay Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Uruguay Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Ankara'daki Uruguay Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ankara Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Uruguay, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Uruguay konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Uruguay konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Uruguay konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara ve İstanbul

Türkiye'daki Uruguay Büyükelçiliği - Ankara'daki veya Türkiye'daki diğer bir Uruguay konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Uruguay Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Ankara’daki Uruguay Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Uruguay konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Uruguay için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Uruguay konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Uruguay konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Uruguay konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.