Kırgızistan Flag

İstanbul'daki Kırgızistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kırgızistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kırgız Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kırgız Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kırgız konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kırgızistan Konsolosluğu
Kyrgyz Consulate General in Istanbul, Turkey Lamartin caddesi, No. 7 Taksim Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212-235 6767 (+90) 212-235 3737

Faks numarası:

(+90) 212-235 9293

Eposta:

genkon@tr.net

Websitesi:

Konsolos:

Mr Mirlan Arstanbaev

Çalışma Saatleri:

08.30-12.30 and 14.00-17.30

Kırgızistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kırgız ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kırgızistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Mirlan Arstanbaev tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212-235 6767 (+90) 212-235 3737 veya eposta genkon@tr.net ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kırgız Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kırgız Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kırgızistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kırgız konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kırgız konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kırgız konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Kırgızistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kırgız konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kırgızistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Kırgızistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Kırgız Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kırgız konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kırgızistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kırgız konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212-235 6767 (+90) 212-235 3737 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kırgız konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kırgız konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.