Özbekistan Flag

İstanbul'daki Özbekistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Özbekistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Özbek Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Özbek Büyükelçiliğini ve diğer tüm Özbek konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Özbekistan Konsolosluğu
Uzbek Consulate General in Istanbul, Turkey Sehit Halil Ibrahim Caddesi, No 23 Istinye Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 229 00 75

Faks numarası:

(+90) (212) 323 20 40

Eposta:

joha772004@mail.ru

Websitesi:

Konsolos:

Mr Abror Gulyamov

Çalışma Saatleri:

Özbekistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Özbek ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Özbekistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Abror Gulyamov tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 229 00 75 veya eposta joha772004@mail.ru ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Özbek Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Özbek Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Özbekistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Özbek konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Özbek konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Özbek konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Özbekistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Özbek konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Özbekistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Özbekistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Özbek Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Özbek konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Özbekistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Özbek konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 229 00 75 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Özbek konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Özbek konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.