Umman Flag

İstanbul'daki Umman Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Umman Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Umman Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Umman Büyükelçiliğini ve diğer tüm Umman konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Umman Konsolosluğu
Honorary Consulate of Oman in Istanbul, Turkey - Cumhuriyet Mah. Seyran Apt. 157/4 Harbiye - 34373 Sisli - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 230 83 84

Faks numarası:

(+90) 212 241 57 41

Eposta:

istanbul@omanconsulate.com

Websitesi:

www.omanconsulate.com

Konsolos:

Mr Kenan Magripli

Çalışma Saatleri:

Monday-Friday: 10:00-14:00

Umman Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Umman ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Umman Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Kenan Magripli tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 230 83 84 veya eposta istanbul@omanconsulate.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Umman Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Umman Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Umman, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Umman konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Umman konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Umman konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Umman Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Umman konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Umman Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Umman Büyükelçiliği

İstanbul’daki Umman Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Umman konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Umman için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Umman konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 230 83 84 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Umman konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Umman konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.