Portekiz Flag

İstanbul'daki Portekiz Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Portekiz Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Portekiz Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Portekiz Büyükelçiliğini ve diğer tüm Portekiz konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Portekiz Konsolosluğu
Portuguese Consulate in Istanbul, Turkey, Findliki, Meclisi Mebusan Cad no. 157, K.5 Kabatas, Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 251 91 18

Faks numarası:

(+90) 212 251 73 48

Eposta:

aaron@hugin.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Aaron Henri Nommaz

Çalışma Saatleri:

Portekiz Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Portekiz ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Portekiz Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Aaron Henri Nommaz tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 251 91 18 veya eposta aaron@hugin.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Portekiz Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Portekiz Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Portekiz, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Portekiz konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Portekiz konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Portekiz konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Portekiz Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Portekiz konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Portekiz Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Portekiz Büyükelçiliği

İstanbul’daki Portekiz Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Portekiz konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Portekiz için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Portekiz konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 251 91 18 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Portekiz konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Portekiz konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.