Pakistan Flag

İzmir'daki Pakistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Pakistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Pakistan Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Pakistan Büyükelçiliğini ve diğer tüm Pakistan konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Pakistan Konsolosluğu
Pakistani Consulate in Izmir, Turkey Mithatpasa Cad. No:1184/15 Gezelyali-Izmir Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232 459 1616 (+90) 232 446 2333

Faks numarası:

(+90) 232 449 0107

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Mr Cahit Yasar Eren

Çalışma Saatleri:

Pakistan Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Pakistan ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Pakistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Cahit Yasar Eren tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232 459 1616 (+90) 232 446 2333 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Pakistan Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Pakistan Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Pakistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Pakistan konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Pakistan konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Pakistan konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Pakistan Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Pakistan konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Pakistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği

İzmir’daki Pakistan Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Pakistan konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Pakistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Pakistan konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232 459 1616 (+90) 232 446 2333 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Pakistan konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Pakistan konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.