Türkiye Flag

Phnom Penh'daki Türkiye Büyükelçiliği

Kamboçya Flag

Kamboçya'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Phnom Penh'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Kamboçya'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Kamboçya’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Kamboçya'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Phnom Penh, Cambodia, 18th Floor, Canadia Tower, 315, Monivong Boulevard, Phnom Penh, Cambodia

Telefon numarası:

(+855) 23 962 459

Faks numarası:

Eposta:

Websitesi:

Büyükelçi:

Ambassador

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Phnom Penh’da iki yönlü bir görevi vardır ve Kamboçya’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Phnom Penh'daki Türkiye Büyükelçiliği, Kamboçya Büyükelçi Ambassador tarafından yönetilmektedir.(+855) 23 962 459 o email

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Phnom Penh'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Kamboçya’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Phnom Penh'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Phnom Penh’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Kamboçya ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+855) 23 962 459 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Kamboçya'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Phnom Penh'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+855) 23 962 459 o emaill