Türkiye Flag

Ouagadougou'daki Türkiye Büyükelçiliği

Burkina Faso Flag

Burkina Faso'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Ouagadougou'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Burkina Faso'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Burkina Faso’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Burkina Faso'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Ouagadougou, Burkina Faso Rue el hadj Goama Ousmane Kienfangue Ouedraogo 01 B.P. 603 Ouagadougou Burkina Faso

Telefon numarası:

(+226) 50 37 63 34 / 18

Faks numarası:

(+226) 50 49 98 02

Eposta:

Websitesi:

Büyükelçi:

Aydin Sefa Akay

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Ouagadougou’da iki yönlü bir görevi vardır ve Burkina Faso’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Ouagadougou'daki Türkiye Büyükelçiliği, Burkina Faso Büyükelçi Aydin Sefa Akay tarafından yönetilmektedir.(+226) 50 37 63 34 / 18 o email

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Ouagadougou'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Burkina Faso’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Ouagadougou'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ouagadougou’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Burkina Faso ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+226) 50 37 63 34 / 18 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Burkina Faso'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Ouagadougou'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+226) 50 37 63 34 / 18 o emaill