Türkiye Flag

Harare'daki Türkiye Büyükelçiliği

Zimbabve Flag

Zimbabve'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Harare'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Zimbabve'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Zimbabve’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Zimbabve'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Harare, Zimbabwe 15, Maasdorp Avenue Alexandra Park Harare Zimbabwe

Telefon numarası:

(+263) 4 799 761

Faks numarası:

Eposta:

Websitesi:

Büyükelçi:

Mr Kemal Demirciler

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Harare’da iki yönlü bir görevi vardır ve Zimbabve’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Harare'daki Türkiye Büyükelçiliği, Zimbabve Büyükelçi Mr Kemal Demirciler tarafından yönetilmektedir.(+263) 4 799 761 o email

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Harare'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Zimbabve’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Harare'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Harare’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Zimbabve ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+263) 4 799 761 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Zimbabve'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Harare'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+263) 4 799 761 o emaill