Türkiye Flag

Kuveyt City'daki Türkiye Büyükelçiliği

Kuveyt Flag

Kuveyt'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Kuveyt City'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Kuveyt'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Kuveyt’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Kuveyt'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Kuwait City, Kuwait Embassies Area Plot 16, Istiqlal Street, Daiyah 5 P.O. Box 20627 Safat 13067 Kuwait

Telefon numarası:

(+965) 2 22 77 400

Faks numarası:

(+965) 2 25 60 653

Eposta:

embassy.kuwait@mfa.gov.tr

Websitesi:

kuwait.emb.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Mr omit Yaloin

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Kuveyt City’da iki yönlü bir görevi vardır ve Kuveyt’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Kuveyt City'daki Türkiye Büyükelçiliği, Kuveyt Büyükelçi Mr omit Yaloin tarafından yönetilmektedir.(+965) 2 22 77 400 o email embassy.kuwait@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Kuveyt City'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Kuveyt’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Kuveyt City'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Kuveyt City’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Kuveyt ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+965) 2 22 77 400 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embassy.kuwait@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Kuveyt'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Kuveyt City'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+965) 2 22 77 400 o emaill embassy.kuwait@mfa.gov.tr