Yemen Flag

Ankara'daki Yemen Büyükelçiliği

Türkiye Flag

Türkiye'daki Yemen Diplomatik görevi. Bu sayfada, Ankara'daki Yemen Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye’da bulunan her Yemen konsolosluğunu görebilirsiniz.

Türkiye'daki Yemen Büyükelçiliği
Yemeni Embassy in Ankara, Turkey Fethiye Sokagi, No: 2 06700 G.O.P. Ankara Turkey

Telefon numarası:

(+90) (312) 446 26 37 (+90) (312) 446 31 78

Faks numarası:

(+90) (312) 446 17 78

Eposta:

yemenemb@superonline.com

Websitesi:

Büyükelçi:

Mr Abdulquawi Abdulwasa A. Al-Eryani

Çalışma Saatleri:

08.30 - 15.00

Yemen Büyükelçiliği - Ankara’da iki yönlü bir görevi vardır ve Türkiye’ya olan Yemen ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Yemen büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Ankara'daki Yemen Büyükelçiliği, Türkiye Büyükelçi Mr Abdulquawi Abdulwasa A. Al-Eryani tarafından yönetilmektedir.(+90) (312) 446 26 37 (+90) (312) 446 31 78 o email yemenemb@superonline.com

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Yemen Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Ankara'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Yemen Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Yemen konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Ankara'daki Yemen Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Yemen büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Yemen için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Yemen büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+90) (312) 446 26 37 (+90) (312) 446 31 78 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email yemenemb@superonline.com


Konsolosluk Servisleri - Yemen büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Yemen gitmek isteyen yerel halka ve Türkiye'daki Yemen vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Yemen vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Ankara'daki Yemen Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+90) (312) 446 26 37 (+90) (312) 446 31 78 o emaill yemenemb@superonline.com