Etiyopya Flag

Ankara'daki Etiyopya Büyükelçiliği

Türkiye Flag

Türkiye'daki Etiyopya Diplomatik görevi. Bu sayfada, Ankara'daki Etiyopya Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye’da bulunan her Etiyopya konsolosluğunu görebilirsiniz.

Türkiye'daki Etiyopya Büyükelçiliği
Ethiopian Embassy in Ankara, Turkey Ugur Mumcu sok. No: 74/1-2 06700 G.O.P. Ankara Turkey

Telefon numarası:

(+90) 312 436 04 00

Faks numarası:

(+90) 312 448 19 38

Eposta:

ethembank@ttnet.net.tr

Websitesi:

Büyükelçi:

Dr Mulatu Teshome Wirtu

Çalışma Saatleri:

08:30 - 17:30

Etiyopya Büyükelçiliği - Ankara’da iki yönlü bir görevi vardır ve Türkiye’ya olan Etiyopya ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Etiyopya büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Ankara'daki Etiyopya Büyükelçiliği, Türkiye Büyükelçi Dr Mulatu Teshome Wirtu tarafından yönetilmektedir.(+90) 312 436 04 00 o email ethembank@ttnet.net.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Etiyopya Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Ankara'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Etiyopya Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Etiyopya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Ankara'daki Etiyopya Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Etiyopya büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Etiyopya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Etiyopya büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+90) 312 436 04 00 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email ethembank@ttnet.net.tr


Konsolosluk Servisleri - Etiyopya büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Etiyopya gitmek isteyen yerel halka ve Türkiye'daki Etiyopya vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Etiyopya vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Ankara'daki Etiyopya Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+90) 312 436 04 00 o emaill ethembank@ttnet.net.tr