Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) Flag

Ankara'daki Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) Büyükelçiliği

Türkiye Flag

Türkiye'daki Kongo Demokratik Cumhuriyeti Diplomatik görevi. Bu sayfada, Ankara'daki Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye’da bulunan her Kongo Demokratik Cumhuriyeti konsolosluğunu görebilirsiniz.

Türkiye'daki Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliği
Congolese (Dem) Embassy in Ankara, Turkey Turan Emeksiz sok. No: 16/1 Ankara Turkey

Telefon numarası:

(+90) 312 - 466 09 16 / 7

Faks numarası:

(+90) 312 - 466 09 18

Eposta:

missionrdcankara@gmail.com

Websitesi:

Büyükelçi:

Mr Marcel Mulumba Tshidimba

Çalışma Saatleri:

09.00-12.00 and 14.00-17.00

Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) Büyükelçiliği - Ankara’da iki yönlü bir görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Kongo Demokratik Cumhuriyeti büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Ankara'daki Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) Büyükelçiliği, Türkiye Büyükelçi Mr Marcel Mulumba Tshidimba tarafından yönetilmektedir.(+90) 312 - 466 09 16 / 7 o email missionrdcankara@gmail.com

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Ankara'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kongo Demokratik Cumhuriyeti konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Ankara'daki Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Kongo Demokratik Cumhuriyeti büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Kongo Demokratik Cumhuriyeti büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+90) 312 - 466 09 16 / 7 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email missionrdcankara@gmail.com


Konsolosluk Servisleri - Kongo Demokratik Cumhuriyeti büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) gitmek isteyen yerel halka ve Türkiye'daki Kongo Demokratik Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Kongo Demokratik Cumhuriyeti vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Ankara'daki Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+90) 312 - 466 09 16 / 7 o emaill missionrdcankara@gmail.com