Türkiye Flag

Addis Ababa'daki Türkiye Büyükelçiliği

Etiyopya Flag

Etiyopya'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Addis Ababa'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Etiyopya'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Etiyopya’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Etiyopya'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Addis Ababa, Ethiopia Bole KK, Kebele-03, H No 018 P.O. Box 1506 Addis Ababa Ethiopia

Telefon numarası:

(+251) 116 61 23 21 (+251) 116 61 31 61

Faks numarası:

(+251) 116 61 16 88

Eposta:

embassy.addisababa@mfa.gov.tr turk.emb@ethionet.et

Websitesi:

addisababa.emb.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Mr Ugur Kenan Ipek

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Addis Ababa’da iki yönlü bir görevi vardır ve Etiyopya’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Addis Ababa'daki Türkiye Büyükelçiliği, Etiyopya Büyükelçi Mr Ugur Kenan Ipek tarafından yönetilmektedir.(+251) 116 61 23 21 (+251) 116 61 31 61 o email embassy.addisababa@mfa.gov.tr turk.emb@ethionet.et

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Addis Ababa'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Etiyopya’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Addis Ababa'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Addis Ababa’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Etiyopya ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+251) 116 61 23 21 (+251) 116 61 31 61 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embassy.addisababa@mfa.gov.tr turk.emb@ethionet.et


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Etiyopya'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Addis Ababa'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+251) 116 61 23 21 (+251) 116 61 31 61 o emaill embassy.addisababa@mfa.gov.tr turk.emb@ethionet.et