Türkiye Flag

Bamako'daki Türkiye Büyükelçiliği

Mali Flag

Mali'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Bamako'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Mali'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Mali’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Mali'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Bamako, Mali Cite du Niger, M-105 Niarela Bamako Mali

Telefon numarası:

(+223) 77 70 00 07 / 8 (+223) 77 70 88 88

Faks numarası:

(+223) 44 29 00 01

Eposta:

ambassade.bamako@mfa.gov.tr

Websitesi:

bamako.be.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Kemal Kaygisiz

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Bamako’da iki yönlü bir görevi vardır ve Mali’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Bamako'daki Türkiye Büyükelçiliği, Mali Büyükelçi Kemal Kaygisiz tarafından yönetilmektedir.(+223) 77 70 00 07 / 8 (+223) 77 70 88 88 o email ambassade.bamako@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Bamako'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Mali’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Bamako'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Bamako’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Mali ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+223) 77 70 00 07 / 8 (+223) 77 70 88 88 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email ambassade.bamako@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Mali'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Bamako'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+223) 77 70 00 07 / 8 (+223) 77 70 88 88 o emaill ambassade.bamako@mfa.gov.tr