Türkiye Flag

Duşanbe'daki Türkiye Büyükelçiliği

Tacikistan Flag

Tacikistan'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Duşanbe'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Tacikistan'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Tacikistan’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Tacikistan'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Dushanbe, Tajikistan Rudaki Avenue 17/2 Dushanbe Tajikistan

Telefon numarası:

(+992) 37 221 0036

Faks numarası:

(+992) 37 221 1481

Eposta:

embassy.dushanbe@mfa.gov.tr

Websitesi:

dusanbe.be.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Mr Mehmet Munis Dirik

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Duşanbe’da iki yönlü bir görevi vardır ve Tacikistan’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Duşanbe'daki Türkiye Büyükelçiliği, Tacikistan Büyükelçi Mr Mehmet Munis Dirik tarafından yönetilmektedir.(+992) 37 221 0036 o email embassy.dushanbe@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Duşanbe'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Tacikistan’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Duşanbe'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Duşanbe’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Tacikistan ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+992) 37 221 0036 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embassy.dushanbe@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Tacikistan'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Duşanbe'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+992) 37 221 0036 o emaill embassy.dushanbe@mfa.gov.tr