Türkiye Flag

Ulan Batur'daki Türkiye Büyükelçiliği

Moğolistan Flag

Moğolistan'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Ulan Batur'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Moğolistan'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Moğolistan’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Moğolistan'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Ulaanbaatar, Mongolia Enkhtaivany Street 5 C.P.O.Box 1009 Ulaanbaatar 15160 Mongolia

Telefon numarası:

(+976) 11 329 545 (+976) 11 311 200

Faks numarası:

(+976) 11 313 992

Eposta:

embassy.ulaanbaatar@mfa.gov.tr

Websitesi:

ulaanbaatar.emb.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Mr Ahmet Asim Arar

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Ulan Batur’da iki yönlü bir görevi vardır ve Moğolistan’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Ulan Batur'daki Türkiye Büyükelçiliği, Moğolistan Büyükelçi Mr Ahmet Asim Arar tarafından yönetilmektedir.(+976) 11 329 545 (+976) 11 311 200 o email embassy.ulaanbaatar@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Ulan Batur'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Moğolistan’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Ulan Batur'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ulan Batur’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Moğolistan ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+976) 11 329 545 (+976) 11 311 200 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embassy.ulaanbaatar@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Moğolistan'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Ulan Batur'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+976) 11 329 545 (+976) 11 311 200 o emaill embassy.ulaanbaatar@mfa.gov.tr