Küba Flag

Ankara'daki Küba Büyükelçiliği

Türkiye Flag

Türkiye'daki Küba Diplomatik görevi. Bu sayfada, Ankara'daki Küba Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye’da bulunan her Küba konsolosluğunu görebilirsiniz.

Türkiye'daki Küba Büyükelçiliği
Cuban Embassy in Ankara, Solen Sok. No: 8, Cankaya 06650, Ankara, Turkey

Telefon numarası:

(+90) 312 442 8970

Faks numarası:

(+90) 312 441 4007

Eposta:

consular@embacubatr.net

Websitesi:

www.cubadiplomatica.cu/turquia

Büyükelçi:

Mr Jorge Quesada Concepcion

Çalışma Saatleri:

Küba Büyükelçiliği - Ankara’da iki yönlü bir görevi vardır ve Türkiye’ya olan Küba ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Küba büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Ankara'daki Küba Büyükelçiliği, Türkiye Büyükelçi Mr Jorge Quesada Concepcion tarafından yönetilmektedir.(+90) 312 442 8970 o email consular@embacubatr.net

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Küba Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Ankara'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Küba Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Küba konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Ankara'daki Küba Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Küba büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Küba için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Küba büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+90) 312 442 8970 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email consular@embacubatr.net


Konsolosluk Servisleri - Küba büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Küba gitmek isteyen yerel halka ve Türkiye'daki Küba vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Küba vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Ankara'daki Küba Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+90) 312 442 8970 o emaill consular@embacubatr.net