Türkiye Flag

Kuala Lumpur'daki Türkiye Büyükelçiliği

Malezya Flag

Malezya'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Kuala Lumpur'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Malezya'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Malezya’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Malezya'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Kuala Lumpur, Malaysia 118, Jalan U Thant 55000 Kuala Lumpur Malaysia

Telefon numarası:

(+60) 3 4259 5000

Faks numarası:

(+60) 3 4257 2227

Eposta:

embassy.kualalumpur@mfa.gov.tr

Websitesi:

www.kualalumpur.emb.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Serap Ataay

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Kuala Lumpur’da iki yönlü bir görevi vardır ve Malezya’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Kuala Lumpur'daki Türkiye Büyükelçiliği, Malezya Büyükelçi Serap Ataay tarafından yönetilmektedir.(+60) 3 4259 5000 o email embassy.kualalumpur@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Kuala Lumpur'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Malezya’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Kuala Lumpur'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Kuala Lumpur’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Malezya ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+60) 3 4259 5000 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embassy.kualalumpur@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Malezya'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Kuala Lumpur'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+60) 3 4259 5000 o emaill embassy.kualalumpur@mfa.gov.tr