Türkiye Flag

Buenos Aires'daki Türkiye Büyükelçiliği

Arjantin Flag

Arjantin'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Buenos Aires'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Arjantin'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Arjantin’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Arjantin'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Buenos Aires, Argentina 11 de Septiembre 1382 1426 Buenos Aires Argentina

Telefon numarası:

(+54) (11) 4785-7203 (+54) (11) 4788-3239

Faks numarası:

(+54) (11) 4784-9179

Eposta:

embajada.buenosaires@mfa.gov.tr

Websitesi:

buenosaires.emb.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Mr Metin Hosrev onler

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Buenos Aires’da iki yönlü bir görevi vardır ve Arjantin’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Buenos Aires'daki Türkiye Büyükelçiliği, Arjantin Büyükelçi Mr Metin Hosrev onler tarafından yönetilmektedir.(+54) (11) 4785-7203 (+54) (11) 4788-3239 o email embajada.buenosaires@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Buenos Aires'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Arjantin’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Buenos Aires'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Buenos Aires’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Arjantin ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+54) (11) 4785-7203 (+54) (11) 4788-3239 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embajada.buenosaires@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Arjantin'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Buenos Aires'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+54) (11) 4785-7203 (+54) (11) 4788-3239 o emaill embajada.buenosaires@mfa.gov.tr