Türkiye Flag

Bişkek'daki Türkiye Büyükelçiliği

Kırgızistan Flag

Kırgızistan'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Bişkek'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Kırgızistan'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Kırgızistan’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Kırgızistan'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Bishkek, Kyrgyzstan Moskovskaya 89 720040 Bishkek Kyrgyzstan

Telefon numarası:

(+996) (312) 90 59 00

Faks numarası:

(+996) (312) 90 99 12 - 13

Eposta:

embassy.bishkek@mfa.gov.tr

Websitesi:

biskek.be.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Mr Nejat Akcal

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Bişkek’da iki yönlü bir görevi vardır ve Kırgızistan’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Bişkek'daki Türkiye Büyükelçiliği, Kırgızistan Büyükelçi Mr Nejat Akcal tarafından yönetilmektedir.(+996) (312) 90 59 00 o email embassy.bishkek@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Bişkek'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Kırgızistan’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Bişkek'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Bişkek’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Kırgızistan ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+996) (312) 90 59 00 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embassy.bishkek@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Kırgızistan'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Bişkek'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+996) (312) 90 59 00 o emaill embassy.bishkek@mfa.gov.tr