Türkiye Flag

Meksika City'daki Türkiye Büyükelçiliği

Meksika Flag

Meksika'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Meksika City'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Meksika'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Meksika’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Meksika'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Mexico City, Mexico Monte Lobano No. 885 Lomas de Chapultepec Delegacion Miguel Hidalgo 11000 Mexico, D. F. Mexico

Telefon numarası:

(+52) 55 5282-5446 / 4277 (+52) 55 5282-5043

Faks numarası:

(+52) 55 5282-4894

Eposta:

embajada.mexico@mfa.gov.tr

Websitesi:

mexico.emb.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Mr Ahmet Acet

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Meksika City’da iki yönlü bir görevi vardır ve Meksika’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Meksika City'daki Türkiye Büyükelçiliği, Meksika Büyükelçi Mr Ahmet Acet tarafından yönetilmektedir.(+52) 55 5282-5446 / 4277 (+52) 55 5282-5043 o email embajada.mexico@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Meksika City'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Meksika’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Meksika City'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Meksika City’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Meksika ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+52) 55 5282-5446 / 4277 (+52) 55 5282-5043 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embajada.mexico@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Meksika'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Meksika City'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+52) 55 5282-5446 / 4277 (+52) 55 5282-5043 o emaill embajada.mexico@mfa.gov.tr