Türkiye Flag

Kinşasa'daki Türkiye Büyükelçiliği

Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) Flag

Kongo (Demokratik Cumhuriyeti)'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Kinşasa'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Kongo (Demokratik Cumhuriyeti)'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Kongo (Demokratik Cumhuriyeti)’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Kongo (Demokratik Cumhuriyeti)'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Kinshasa, Congo (Democratic Republic) 18 Avenue Pumbu B.P. 7817 Kinshasa Congo (Democratic Republic)

Telefon numarası:

(+243) 81 700 75 00

Faks numarası:

Eposta:

embassy.kinshasa@mfa.gov.tr

Websitesi:

kinsasa.be.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Mr Nihat Civaner

Çalışma Saatleri:

09:00 -13:00 14:00 -17:00

Türkiye Büyükelçiliği - Kinşasa’da iki yönlü bir görevi vardır ve Kongo (Demokratik Cumhuriyeti)’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Kinşasa'daki Türkiye Büyükelçiliği, Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) Büyükelçi Mr Nihat Civaner tarafından yönetilmektedir.(+243) 81 700 75 00 o email embassy.kinshasa@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Kinşasa'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Kongo (Demokratik Cumhuriyeti)’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Kinşasa'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Kinşasa’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Kongo (Demokratik Cumhuriyeti) ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+243) 81 700 75 00 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embassy.kinshasa@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Kongo (Demokratik Cumhuriyeti)'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Kinşasa'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+243) 81 700 75 00 o emaill embassy.kinshasa@mfa.gov.tr