Türkiye Flag

Dakar'daki Türkiye Büyükelçiliği

Senegal Flag

Senegal'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Dakar'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Senegal'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Senegal’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Senegal'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Dakar, Senegal Rue Leo Frobenius 7 Fann Residence Dakar Senegal

Telefon numarası:

(+221) 33 869 79 56

Faks numarası:

(+221) 33 825 68 74

Eposta:

ambassade.dakar@mfa.gov.tr

Websitesi:

dakar.be.mfa.gov.tr

Büyükelçi:

Zeynep Sibel Algan

Çalışma Saatleri:

Türkiye Büyükelçiliği - Dakar’da iki yönlü bir görevi vardır ve Senegal’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Dakar'daki Türkiye Büyükelçiliği, Senegal Büyükelçi Zeynep Sibel Algan tarafından yönetilmektedir.(+221) 33 869 79 56 o email ambassade.dakar@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Dakar'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Senegal’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: (Bu ülkede bulunan herhangi bir konsolosluk yok).

Dakar'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Dakar’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Senegal ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+221) 33 869 79 56 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email ambassade.dakar@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Senegal'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Dakar'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+221) 33 869 79 56 o emaill ambassade.dakar@mfa.gov.tr